"> آموزش افزایش حجم آپلود در وردپرس | طراحی سایت قزوین

آموزش افزایش حجم آپلود در وردپرس

آموزش افزایش حجم آپلود در وردپرس

آموزش رفع محدودیت حجم فایل های آپلودی در وردپرس

افزایش حجم آپلود در وردپرس از مشکلاتیست که تقریبا تمامی کاربران در وردپرس برایشان پیش اومده که در آن قادر به آپلود فایل با حجم مورد نظرشان نیستند . دلیل محدودیت در حجم آپلود وردپرس به میزبانی هاست شما برمیگردد که حداکثر  میزان حجم اپلود در وردپرس را برای سرور بر روی چه میزان قرار گرفته باشد که اگر فایل مورد نظر بیشتر از این حجم مشخص شده را بخواهید آپلود کنید قادر به آپلود آن در رسانه وردپرس نمیباشد و مجبورین یا از طریق هاست اقدام به آپلود فایل در وردپرس کنید که در این روش در وردپرس فایل را  نشان نمیدهد و یا اینکه مقدار محدودیت حجم آپلود را در وردپرس با استفاده از روش‌ هایی که وجود دارد افزایش دهیم.

در این آموزش میخواهیم به روش های اضافه کردن حجم آپلود در وردپرس بپردازیم که با استفاده از این آموزش میتوانید تا محدودیت حجم آپلود در وردپرس را به میزان مورد نظر افزایش داده و محدودیتی که هنگام آپلود فایل در وردپرس را دارید برطرف کنید.


افزایش میزان حجم آپلود وردپرس

قبل از اینکه آموزش را شروع کنیم ابتدا باید ببینیم که چه مقدار حجمی برای رسانه وردپرس تعیین شده . برای این منظور کافییست تا در پیشخوان وردپرس به مسیر رسانه> افزودن رفته تا مشابه تصویر زیر مقدار حجمی که با استفاده از آن میتوانید فایلی را در وردپرس آپلود کنید به شما نشان میدهد.

همونطور که در تصویر بالا میبینید حجم آپلود بر روی وردپرس  2 مگابایت تنظیم شده که در این حالت قادر به آپلود فایل‌هایی با بیش از 2 مگابایت نیستید . حال برای اینکه حجم آپلود در وردپرس را افزایش دهیم میتوانیم با استفاده از یکی از روش‌های زیر این مشکل را برطرف کنیم و هر کدام که جواب داد را استفاده کنیم.


افزایش حجم آپلود وردپرس با php.ini

 از مرسوم‌ترین روش‌ها برای افزایش حجم آپلود وردپرس با استفاده و تغییر فایل php.ini صورت میگیرد که برای این کار لازم است تا به این فایل در سرور cpanel دسترسی داشته باشید. بنابراین در حالتی که از سرور مجازی استفاده می‌کنید یا اینکه به این فایل در سرور دسترسی دارید باید به دنبال فایل php.ini در cpanel بگردید و کدهای زیر را در اون قرار دهید.

1
2
3
upload_max_filesize = 512M
post_max_size = 512M
max_execution_time = 300

همونطور که در کدها میبینید، اینجا حجم آپلودی روی 512 مگابایت تنظیم شده است که به دلخواه خودتان میتوانید آن را تغییر دهید.


افزایش حجم آپلود وردپرس از روش ساخت php.ini

اما اگر به فایل php.ini دسترسی ندارید میتوانید خودتان در هاست یک فایل با این مشخصات و نام  تعریف کرده و به حجم آپلود را در وردپرس خود بیفزایید. برای این کار بعد از وارد شدن به هاست خودتون به مسیر file manage/public_html/wp-admin  هاست مراجعه کرده و با استفاده از دکمه +file  در بالا سمت چپ صفحه یک فایل با نام php.ini ساخته و کدهای زیر را داخل این فایل قرار دهید.

1
2
3
4
5
upload_max_filesize = 512M
post_max_size = 512M
max_execution_time = 300

افزایش حجم آپلود وردپرس با روش functions.php

اگر با استفاده از روش‌های فوق نتوانستید حجم آپلود در وردپرس را اضافه کنید میتونید با استفاده از فانکشن قالب هم حجم آپلود را در وردپرس افزایش بدهید. برای این کار بعد از اینکه وارد File manager هاست شدید به مسیر /public_html/wp-content/themes/ رفته و سپس وارد پوشه قالبی که روی سایت فعال است و از اون استفاده میکنید شوید و کدهای زیر را در مکان مناسبی از این فایل قرار دهید.

بعد از قرار دادن وذخیره کدهای بالا داخل فایل فانکشن قالب میتوانید به رسانه وردپرس رفته و ببینید که حجم آپلود در وردپرس اضافه شده است یا خیر.

@ini_set( 'upload_max_size' , '512M' );
@ini_set( 'post_max_size', '512M');
@ini_set( 'max_execution_time', '300' );

دقت کنید که قبل از ایجاد هرگونه تغییر در فایل فانکشن قالب خود یک نسخه کپی از آن تهیه کنید تا در صورت بروز هرگونه خطا بتونید مشکل را سریعا برطرف کنید.

افزایش حجم آپلود وردپرس با htaccess.

 روش دیگری که با استفاده از اون میتوانید حجم آپلود وردپرس را اضافه کنید، با استفاده از فایل htaccess. هاست انجام میشود که میتوانید با قرار دادن کد زیر در این فایل حجم آپلود را اضافه کرده و معمولا این روش بهتر از باقی روش‌ها جواب میدهد. اگر تو تنظیمات پیوندهای یکتا وردپرس اقدام به تغییر پیوند یکتا کنید و یا حتی روی دکمه ذخیره تغییرات بدون انجام دادن هیچگونه تغییری کلیک کنید این فایل از نو ساخته میشود که تنظیماتی هم که برای اضافه کردن حجم آپلود در وردپرس وارد کردید از بین میرود و دوباره باید کدهارا وارد کنید.

برای این کار ابتدا وارد هاست شده و به File Manager مراجعه کنید. بعد از این مرحله به مسیر public_html رفته و به دنبال فایل htaccess. بگردید. همونطور که از نقطه ابتدای نام این فایل مشخص است این فایل جزو فایل‌های مخفی در هاست میباشد پس اگر برای اولین بار قصد تغییر در این فایل را داشته باشید به شما نمایش داده نخواهد شد. بنابراین روی دکمه Settings در بالای صفحه سمت راست  قرار دارد کلیک کرده، بعد از اینکه پنجره زیر برایتان باز شد تیک گزینه Show hidden files را فعال کنید و روی دکمه Save کلیک کرده تا فایل htaccess. نمایش داده شود.

حال بعد از اینکه فایل htaccess. نمایش داده شد روی آن راست کلیک کنید و گزینه Edit را انتخاب کنید تا صفحه ویرایش فایل برایتان باز شود و کدهای زیر را داخل اون قرار داده و ذخیره کنید.

1
2
3
4
php_value upload_max_filesize 512M
php_value post_max_size 512M
php_value max_execution_time 300
php_value max_input_time 300

بعد از قرار دادن کد حجم آپلود در وردپرس اضافه میشود.


افزایش حجم آپلود وردپرس با افزونه Increase Max Upload Filesize

اگر تا به حال موفق به افزایش حجم آپلود در وردپرس نشدید میتونید از افزونه ها برای این کار استفاده کنید. افزونه ‌ای که میخواهیم معرفی کنیم به نام Increase Max Upload Filesize در مخزن وردپرس ثبت شده و الان موفق شده تا بیش از 20.000 نصب فعال و امتیاز 4 را کسب کند که با استفاده از این افزونه قادر به افزایش حجم آپلود در وردپرس هستید. برای نصب و استفاده از این افزونه روی دکمه زیر کلیک کنید تا به صفحه افزونه در مخزن وردپرس هدایت شوید و بعد با استفاده از آموزش نحوه نصب و کار کردن با افزونه ها در وردپرس اقدام به نصب و فعال سازی افزونه در سایت خود کنید.

Increase Max Upload Filesize

بعد از نصب و فعال سازی افزونه مانند تصویر زیر منویی با نام Increase Max Upload Filesize در پیشخوان وردپرس شما اضافه خواهد شد. روی این منو کلیک کرده تا به صفحه تنظیمات افزونه افزایش حجم آپلود در وردپرس هدایت  شوید.

حال همونطور که در تصویر مشاهده میکنید میزان حجم دلخواه خودتون را که میخواهید در رسانه وردپرس افزایش بدید بر حسب بایت وارد کرده و ذخیره کنید. در اینجا ما میخواهیم تا حجم آپلود در وردپرس را روی 488 مگابات تنظیم کنیم بنابراین باید مقدار این حجم بر حسب بایت را روی 512000000 انتخاب میکنیم.

حال همونطور که در تصویر میبینید حجم آپلود در وردپرس افزایش پیدا کرده و میتوانیم فایل با این میزان حجم را در اون آپلود کنیم.

 

مطالب مرتبط :

رفع خطای های http  وردپرس

آموزش تغییر دادن پسورد Cpanel

آموزش بهینه سازی دیتابیس وردپرس

 

نظر (1)

دیدگاه خود را بیان کنید

ایمیل شما محفوظ خواهد ماند.*