"> آموزش ایجاد اکانت وب دیسک جدید در cPanel | طراحی سایت قزوین

آموزش ایجاد اکانت وب دیسک جدید در cPanel

آموزش ایجاد اکانت وب دیسک جدید در cPanel

ایجاد اکانت وب دیسک جدید در cPanel

آنچه در این آموزش میخواهیم به شما بیاموزیم :

Web Disk چیست؟

برای چه نیاز به ایجاد اکانت وب دیسک جدید داریم؟

آموزش روش ایجاد اکانت وب دیسک جدید در cPanel

 

در این آموزش میخواهیم روش ساخت اکانت وب دیسک در cPanel را به شما بیاموزیم.

وب دیسک (Web Disk) چیست؟

وب دیسک یکی از ابزار های cPanel است که به وسیله آن میتوان File Manager موجود در هاست خود را همراه با تمامی فایل های داخل آن را در سیستم خود مشاهده کنید. به صورتی که یک آیکون درایو به

my computer  یا دسکتاپ شما اضافه خواهد شد که تنها با کلیک بر روی این آیکون و وارد کردن نام کاربری و رمزعبور خود به راحتی میتوان به تمامی فایل های سایت خود دسترسی داشته پیدا کنید.

با استفاده از این ویژگی cPanel شما دیگر نیازی به بازکردن مرورگر و ورود به هاست خود جهت مشاهده فایل های سایتتان نخاهید داشت.

برای چه نیاز به ایجاد  یک اکانت وب دیسک جدید خواهیم داشت؟

برای مثال اگر شما مدیر یک وب سایت بزرگ باشید و بخواهید به تعدادی از کارمندان خود دسترسی وب دیسک بدهید

باید برای هر یک از آنها اکانت جدیدی با نام کاربری و رمزعبور جدید بسازید و همچنین تعیین کنید که هر کاربر به کدام قسمت از فایل منیجر دسترسی داشته باشد.

 

آموزش ایجاد اکانت وب دیسک جدید در cPanel

جهت ساخت اکانت وب دیسک جدید در cPanel ابتدا وارد هاست cPanel خود شوید و سپس از بخش Files گزینه Web Disk را انتخاب کنید.

 

⇔آموزش ورود به هاست سیپنل cPanel

 

بعد از ورود به بخش وب دیسک کمی اسکرول کنید تا بخش Create an Additional Web Disk Account را برسید.در این بخش شما امکان ساخت اکانت وب دیسک جدید را دارید. با توجه به توضیحات زیر , فیلدها را پر کنید.

Username: در داخل این بخش نام کاربری موردنظرتان را وارد کنید. در انتهای بخش username علامت @ و دامنه خود را مشاهده خاهید کرد. این به این معناست که بعد از ساخت اکانت نام کاربری شما [email protected] خواهد بود یعنی نام کاربری @ دامنه شما.

Password و Password (Again): رمزعبور دلخواهتان را در این دو بخش وارد کنید.

Directory: در این بخش میتوانید مسیری را که میخواهید کاربر به آن دسترسی داشته باشد را تعیین کنید. تعیین دسترسی خودکار این بخش به صورت public_html/username میباشد که خود cPanel به صورت خودکار دسترسی را به کاربر میدهد. درصورتی که بخاهید کاربر به تمامی محتویات سایت اصلی دسترسی داشته باشد تنها کلمه public_html را در کادر دایرکتوری بگذارید. درصورتی که اطمینان صددرصدی به کاربر دارید و مایل هستید دسترسی کل فضای هاست را به او بدهید .

تنها علامت / را در کادر دایرکتوری قرار دهید.

نکته : توصیه میکنیم دسترسی کل فضای هاست تنها برای مدیر سایت فعال کنید.

Permissions: در این بخش دو گزینه را مشاهده خاهید کرد. درصورتی که گزینه Read-Write را فعال نمایید, کاربر این اکانت میتواند در مسیری که اجازه دسترسی به آن را داده اید فایل ها و مسیرها را ویرایش و حذف کند. اما اگر گزینه Read-Only را فعال نمایید, کاربر این اکانت تنها میتواند در مسیری که اجازه دسترسی به آن را دارد فایل ها را مشاهده و یا دانلود کند و قادر به حذف یا ویرایش آنها نمیباشد.

Enable Digest Authentication: اگر مایل به فعالسازی وب دیسک بر روی ویندوز 7 , 8 , 10 و vista هستید و SSL هاستتان فعال میباشد, نیازی به فعالسازی این گزینه نخواهید داشت. اما اگر SSL هاستتان فعال نیست تیک این گزینه را فعال نمایید.

اگر رمز عبور قوی ای مدنظر ندارید میتوانید از گزینه Password Generator استفاده نمایید. در پنجره جدید رمزعبوری مطمعن را cPanel در اختیار شما قرار خاهد داد, آن را در یک جای مطمئن کپی کرده و تیک گزینه I have copied this password in a safe place را فعال نمایید. بعد روی دکمه Use Password کلیک کنید تا رمزعبور ایجاد شده در کادرهای Password قرار بگیرد.

بعد از استفاده از رمزعبور ساخت cPanel , خواهید دید که کادر Strength میزان امنیت این پسورد را به صورت very strong نشان میدهد که به معنای قوی بودن این رمزعبور میباشد.

در آخر روی دکمه Create کلیک کنید. پیغام سبز رنگ به معنای موفقیت آمیز بودن ایجاد اکانت میباشد. حالا برای اتصال وب دیسک به سیستم خود روی دکمه Configure Client Accessکلیک کنید.

امیدواریم آموزش نحوه ایجاداکانت وب دیسک جدید در سی پنل برای شما مفید بوده باشد. درصورت بروز هرگونه سوال و یا مشکل میتوانید آن را در بخش دیدگاه موجود در انتهای آموزش بیان کنید.

 

    دیدگاه خود را بیان کنید

    ایمیل شما محفوظ خواهد ماند.*