"> نصب افزونه یا پلاگین در وردپرسآموزش نصب افزونه یا پلاگین در وردپرس | طراحی سایت قزوین

آموزش نصب افزونه یا پلاگین در وردپرس

آموزش نصب افزونه یا پلاگین در وردپرس

برای نصب افزونه یا پلاگین در وردپرس 3 روش وجود دارد که در ادامه به آموزش تک تک آنها میپردازیم.

خرید هاست با حجم داخلی و دانلود نیم بها هاستینجا

روش اول : نصب افزونه از مخزن وردپرس

برای نصب افزونه یا پلاگین از مخزن وردپرس ابتدا باید وارد پیشخوان وردپرس خود شده سپس روی افزونه ها کلیک کنید. در این بخش افزونه های موجود در وردپرس خود را مشاهده می نمایید که در این بخش میتوانید افزونه های نصب شده خود را فعال‚ غیرفعال‚ حذف و یا ویرایش کنید. برای نصب افزونه یا پلاگین جدید روی افزودن کلیک کنید.

install plugin1

در این بخش میتوانید از طریق سفارشی سازی های ویژه محبوب توصیه شده و علاقه مندی ها افزونه خود را انتخاب کرده و اگر افزونه خاصی مدنظرتان هست میتوانید نام آن را در قسمت جستجوی افزونه ها تایپ کنید تا سریع تر افزونه مورد نظر خود را بیابید.
بعد از یافتن افزونه مورد نظر  خود میتوانید با کلیک بر روی جزییات بیشتر  اطلاعات افزونه را مشاهده کنید. و در نهایت برای نصب آن روی هم اکنون نصب کن کلیک کزده و پس از نصب نام دکمه به فعال نمایید تغییر پیدا میکند. که با کلیک بر روی آن افزونه نصب شده فعال میشود.

install plugin2

روش دوم : بارگذاری افزونه سفارشی

برای نصب افزونه یا پلاگین های سفارشی مانند افزونه هایی که از سایت های فروشگاهی تهیه می نمایید و یا افزونه هایی که خودتان طراحی کرده اید باید آن ها را بارگذاری کنید به علت اینکه این دسته از افزونه ها در مخزن وردپرس موجود نمیباشند.

برای نصب این افزونه ها از صفحه بخش افزونه ها/افزودن روی بارگذاری افزونه کلیک کنید.

install plugin3

 

حال روی Choose File کلیک کنید تا به فایل های سیستم خود دسترسی پیدا کنید. سپس فایل افزونه موردنظر خودتان را پیدا کرده و روی Open کلیک کنید. پس از بارگذاری فایل‚ دکمه هم اکنون نصب کن برای شما فعال میشود که با کلیک بر روی آن افزونه بارگذاری شده نصب خواهد شد.

install plugin4

پس از نصب افزونه یا پلاگین با صفحه ای مشابه صفحه زیر روبرو میشوید.

با کلیک بر روی فعال کردن افزونه میتوان آن را فعال کرد.

install plugin5

روش سوم : نصب افزونه در هاست

در بعضی مواقع ممکن است به پیشخوان وردپرس دسترسی نداشته باشید و یا خطاهایی بروز کند. در این مواقع میتوان افزونه موردنظر را از طریق هاست خود نصب کنید.

در ادامه به روش نصب آن میپردازیم.

 وارد هاست خود شوید و File Manager را باز کنید.

install plugin6

 

حال وارد Public_html شده و wp-content را باز کنید. از بین پوشه های موجود Plugins را پیدا کرده و با باز کردن آن لیستی از پوشه ها را مشاهده میکنید که شامل افزونه هایست که شما در وردپرس خود نصب کرده اید. در این بخش برای افزودن افزونه جدید روی Upload کلیک کنید.

 

install plugin7

در این بخش فایل زیپ افزونه موردنظر خود را با کلیک بر روی Select File از سیستم خود پیدا کرده و در این بخش آپلود کنید. پس از آپلود کامل فایل برای بازگشت به پوشه Plugins روی  Go Back to… کلیک کنید.

install plugin8

 

در این بخش فایل زیپ آپلود شده خود را میبینید که برای ادامه نصب باید بر روی Extract و بعد Extract File کلیک کرده تا فایل از حالت فشرده خارج شده و فایل آن به پوشه Plugins اضافه شود.

install plugin9

اکنون افزونه نصب شده و برای فعال سازی آن کافیست

به پیشخوان وردپرس خود رفته، سپس به افزونه ها مراجعه کنید و روی فعال نمایید کلیک کنید.

install plugin10

 

امیدوارم آموزش انواع روش های نصب افزونه برای شما مفید بوده باشد.

آموزش های بیشتر :

 

نحوه پارک دامین در cpanel

فعال کردن فشرده ساز gzip در cPanel

روش پیدا کردن جزئیات حجم اشغال شده در cpanel

 

 

 

 

 

    دیدگاه خود را بیان کنید

    ایمیل شما محفوظ خواهد ماند.*