"> آموزش نصب وردپرس با هاست Cpanel | طراحی سایت قزوین

آموزش نصب وردپرس با هاست Cpanel

نصب وردپرس با هاست Cpanel

وردپرس با هاست لینوکس سازگاری بیشتری دارد ، هاست های لینوکس به 2صورت دایرکت ادمین و سی پنل رایج هستند. در این آموزش می‌خواهیم مراحل نصب وردپرس روی Cpanel را آموزش دهیم.
به شما پیشنهاد می کنیم از هاست ویژه وردپرس که در اینجا ارائه شده است استفاده کنید.این هاست کاملا با وردپرس سازگار شده و حتی با یک کلیک می‌توان آخرین نسخه وردپرس را بر روی آن نصب کرد. با تهیه چنین هاستی را کارتان راحت‌تر است اما اگر نشد هاست معمولی با پنل مدیریت سی‌پنل نیز می تواند خوب باشد.

نصب وردپرس روی Cpanel

ابتدا پیش نیاز های را بررسی می کینم. ابتدا سرویس هاست خود را انتخاب کرده و سپس به بقیه مراحل می پردازیم.

  1. خریدهاست مناسب و ترجیحا لینوکسی از شرکتی معتبر و دارای پشتیبانی 
  2. ثبت دامنه موردنظر برای سایت
  3. ست کردن دامنه با هاست
  4. استفاده از اطلاعات ورود به هاست یا اطلاعات اطلاعات FTP (چنانچه سرویس‌دهنده به شما این اطلاعات را نداد می‌توانید در پنل هاست خودتان آن را ایجاد کنید)
  5. دانلودآخرین نسخه وردپرس فارسی 
  6. شروع نصب و راه‌اندازی وردپرس

وحالا شرح مراحل فوق
برای نصب وردپرس روی Cpanel ابتدا باید آخرین نسخه وردپرس را دانلود کرده که معمولا از مخزن امکان پذیر است. پس از دریافت آخرین نسخه وردپرس، وارد هاست  سی پنل خود شوید. این وارد شدن می‌تواند به صورت مستقیم یا از طریق FTP باشد.

بارگذاری فایل فشرده وردپرس

ابتدا باید مطابق تصویر زیر وارد پوشه فایل‌های خود روی هاست شوید.

بارگذاری فایل فشرده وردپرس
بارگذاری فایل فشرده وردپرس

سپس روی File Manager کلیک کرده وارد صفحه‌ای می‌شوید و از سمت چپ آن مشابه شکل زیر پوشه public_html را مشاهده می‌کنید.

بارگذاری فایل فشرده وردپرس

پوشه pubilc_html ریشه هاست شما است و باید در همین پوشه فایل‌های وردپرس خود را قرار داده و نصب کنید.
به این منظور باید مطابق شکل زیر از طریق گزینه upload استفاده کنیم.

بارگذاری فایل فشرده وردپرس
بارگذاری فایل فشرده وردپرس

بعد از آپلود شدن فایل فشرده وردپرس باید بر روی پوشه آن که اکنون به صورت Zip است راست کلیک کنید و گزینه Extract را انتخاب کنید تا پوشه ازحالت فشرده خارج شود.

Extract فایل فشرده وردپرس
Extract فایل فشرده وردپرس

مطابق شکل زیر وقتی نسخه وردپرس را extract می‌کنیم. دیگر نیازی به فایل فشرده نداشته وی می توانید آن را از داخل سی پنل خود حذف کنید.همیشه سعی کنید فضای هاست را منظم نگه دارید این امر به سرعت سایت کمک بزرگی می‌کند.

Extract فایل فشرده وردپرس
Extract فایل فشرده وردپرس

حالا باید کلیه فایلهای موجود در پوشه آبی رنگ وردپرس را به ریشه هاست خود منتقل کنیم. چرا؟
چون این پوشه همان طور که گفتیم ریشه اصلی هاست شماست و برای اینکه بعدا با آدرس دامنه ثبت شده شما در دسترس باشد باید در ریشه هاست قرار در غیر اینصورت باید انتهای آدرس اصلی wordpress/ را نیز وارد کنید که این کار بی معنی‌ است.

انتقال فایل‌ها به public_html

همان‌طور که در شکل زیر می‌بیند برای انتقال تمام فایل‌های وردپرس همه موارد را انتخاب کرده (با گزینه select all) و با کلیک بر روی آن‌ها گزینه Move را انتخاب کنید.

جابه جایی فایل وردپرس
جابه جایی فایل وردپرس

وقتی در شکل بالا گزینه “Move” را انتخاب می‌کنیم مطابق شکل زیر پنجره‌ای باز می‌شود که در این پنجره، مسیر فعلی تمام فایل‌ها و پوشه های انتخابی به صورت public_html/wordpress/ مشخص شده است و حالا باید کلمه wordpress را از مسیر مشخص شده در شکل پاک کنید و فایل‌ها را به پوشه public_html برای نصب وردپرس روی Cpanel انتقال دهید.

جابه جایی فایل وردپرس
جابه جایی فایل وردپرس

ساخت پایگاه داده

حالا فایلهای وردپرس در جای درست خود قرار گرفته اند،حال نوبت به آن می‌رسد که پایگاه داده را ایجاد و تنظیم کنیم.بدون اتصالات پایگاه داده نمی‌توانید وبسایت خود را راه‌اندازی کنید. چرا؟ چون سایت شما قرار است اطلاعاتی را ذخیره و نگهداری کند و این اطلاعات همگی بصورت جدول‌های مشخصی در پایگاه داده جمع می‌شوند.به این منظور در پنل هاست بر روی گزینه MySQL database کلیک کنید:

ساخت پایگاه داده وردپرس  

با کلیک بر روی لینک Database® MysQl که در شکل بالا مشخص شده است وارد صفحه‌ای مطابق شکل زیر می‌شویم که باید برای نصب وردپرس روی Cpanel دیتابیس ایجاد کنیم.

نامی برای پایگاه داده خود باید انتخاب کنید، سپس بر روی دکمه آبی رنگ Create database کلیک می کنیم. حال کمی پایین می رویم تا به بخش MySQL User برسیم.

ساخت پایگاه داده وردپرسدر اینجا نیز باید برای پایگاه داده خود نام کاربری و پسورد بسازیم. پس از آن بر روی Create User کلیک کنید. حال کمی پایین بیایید و در بخش Add User database بر روی دکمه Add کلیک کنید تا همه موارد اضافه شوند.

وارد کردن آدرس سایت در مرورگر

حال برای نصب وردپرس روی Cpanel باید آدرس سایت خود را در مروگر وارد کنید. در صورتی که تمام مراحل فوق و تنظیم دامنه را به درستی انجام دهده باشید، هنگام وارد کردن آدرس سایت خود در مرورگر با صفحه‌ای مطابق شکل زیر مواجه می شوید.

نصب وردپرس
نصب وردپرس

با کلیک روی دکمه بزن بریم! به صفحه مطابق تصویر زیر می رسیم.…

نصب وردپرس
نصب وردپرس

سپس با زدن دکمه “فرستادن ” وارد صفحه‌ای مطابق شکل زیر به شما نشان داده می‌شود.

نصب وردپرس
نصب وردپرس

حالا دکمه “اجرای نصب” را انتخاب می کنیم. وارد صفحه‌ای مطابق شکل زیر می‌شوید که باید در آن نام کاربری و پسورد ورود به سیستم وردپرس را مشخص کنید تا نصب وردپرس روی Cpanel انجام شود.

پس از فشردن دکمه ” راه‌اندازی وردپرس” نصب وردپرس روی Cpanel به طور تمام و کامل انجام می‌شود و شما می‌توانید با استفاده از نام کاربری و پسوردی که در مرحله قبل تعریف کردید وارد سیستم وردپرس خود شوید.

نصب وردپرس
نصب وردپرس
نصب وردپرس
نصب وردپرس

نتیجه گیری

مراحل نصب وردپرس روی Cpanel مانند نصب وردپرس روی لوکال هاست نیست. در هاست شما باید مراحلی را طی کنید تا سایتتان ساخته شود، امیدواریم مقاله ما با مضمون آموزش نصب وردپرس با هاست Cpanel مفید واقع شده باشد.

 

    دیدگاه خود را بیان کنید

    ایمیل شما محفوظ خواهد ماند.*