"> تست سرعت وب سایت | طراحی سایت قزوین

تست سرعت وب سایت

تست سرعت وب سایت

تست سرعت وب سایت

سرعت سایت را به دو بخشه کلی سرعت بار گذاری صفحه و یا سرعت پاسخگویی سرور می توان تعریف کرد. منظور سرعت بارگذاری، مقدار زمانیست که محتوای یک صفحه از سایت به صورت کامل بارگذاری می شود و منظور از سرعت پاسخگویی سرور، مقدار زمانیست که از درخواست مرورگر تا شروع ارسال دیتا از سمت سرور به طول مینجامد.

زمانی که کاربرها مطالب مورد نظر خودشان را در موتورهای جستجو سرچ می‎کنند انتظارشان از سایت ها‏، لود شدن با سرعت بالا میباشد . در حالتی که صفحات باز شده دیر بارگذاری شود، کاربرها فوران سایت مورد نظر را ترک می‎کنند. به همین خاطر سرعت سایت اهمیت بسیار زیادی در افزایش تعداد بازدید کنندگان دارد که براساس بررسی ها‏یی که در این زمینه انجام شده است، حداکثر زمانه لود شدن صفحات نبایست بیشتر از 4 ثانیه باشد. بنابراین برای جذب بازدید کننده های بیشتر، زمان کمی در اختیار سایت ها‏ وجود دارد. در این زمینه راه حل هایی برای افزایش سرعت لود شدن صفحات سایت وجود دارد.

طراحی سایت dobest

در حالتی که صفحات سایت با سرعت پایینی لود شوند، نارضایتی کاربرها را در پی دارند. زمانی که google با خروج سریع کاربرها از سایت روبرو می‎شود، رنکینگ سایت را کاهش می‎دهد. زیرا متوجه نارضایتی کاربرها می‎شود. بنابراین به صراحت می‎توان گفت، سرعت سایت تاثیر مستقیمی بر افزایش رتبه سایت دارد.
از طرف دیگر سرعت سایت می‎توان در ایندکس شدن صفحات توسط روبات ها‏ تاثیرات خوبی بر جای بگذارد. به اینصورت که google زمان مشخصی را برای ایندکس هر سایتی، در نظر می‎گیرد.

در اینجا افزایش سرعت سایت به معنای افزایش سرعت بررسی و ایندکس شدن هر صفحه و در نتیجه بررسی صفحات بیشتر می ‎باشد.

وقتی که google نتواند به تمامی صفحات داخلی یک سایت دسترسی پیدا کند، باید مدت زمان بیشتری را جهت جستجو صرف کند و از آنجا که هدفش، اجرای درخواست کاربران در کوتاه ترین زمان ممکن است، لذا به جستجوی سایت پایان میدهد و به سراغ سایتهای دیگری می‎رود. به همین خاطر، سایت در نتایج جستجو نشان داده نمی شود.

شاید تا به حال توجه کرده باشید، وقتی به دنبال جستجو یک مطلب در google هستید، در صفحه نتایج جستجو google چندین  صفحه از یک  سایت برای  شما نمایش  داده می‎شود.

علت این امر سرعت بالای سایت مذکور شده است.

چرا که google توانسته است در مدت زمان کمی تمام صفحات آن سایت را بررسی و در نتیجه چندین صفحه را نمایش دهد. این کار به ارتقای رتبه سایت و در نتیجه بهینه سازی آن کمک می‎ کند.
google با صراحت اعلام کرده است که سرعت سایتها یکی از پارامترهاییست که در رتبه بندی سایتها از آن استفاده می کند و این پارامتر تاثیر زیادی در سئو ( seo ) سایت دارد.

 

و همینطور تحقیقات نشان داده است که گوگل معیار سرعت پاسخگویی سرور را نیز در پارامترهای رتبه بندی خود وارد می کند. به علاوه سرعت پایین سایت به معنی پایش کمتر سایت است و این مسئله مطمئنا بر روی ایندکس صفحات سایت تاثیر می گذارد.

راه های مختلفی برای افزایش سرعت وب سایت وجود دارد که میتواند شامل موارد زیر باشد:

– فعال کردن فشرده سازی فایل ها‏
– مینیفای کردن جاوا اسکریپت، HTML و CSS
– کاهش ریدایرکت ها
– فعال کردن کش مرورگر
– بهبود زمان پاسخگویی سرور
– استفاده از شبکه های توزیع محتوا (CDN)
– بهینه سازی تصاویر

ابزارهای بسیار زیادی برای کمک به تجزیه و تحلیل سرعت اجرای صفحات سایتهای شما وجود دارد. در قسمت چند نمونه از بهترین ابزارها معرفی می شود:

– Google PageSpeed Insights
این سایت سرعت سایتتان را برای کاربران دسکتاپ و موبایل مورد تجزیه و تحلیل قرار داده و به صورت اخطار مشکلات را نمایش می دهد و برای هر کدام از آنها راه حل هایی پیشنهاد میدهد، توجه کنید که دسترسی به این سایت به دلیل تحریم برای اینترنت ایران امکان پذیر نیست و باید از ابزار های تغییر آی پی استفاده کرد.

تست سرعت وب سایت
Google PageSpeed Insights

– Pingdom Website Speed Test
pingdom یکی دیگر از ابزار های تست سرعت وب سایت می باشد و به شما مدت زمان لود ، حجم سایت و زمان لود اجزا وب سایت را به شما نمایش می دهد و راهنمایی میکند که چطور آنها را رفع کنید.

تست سرعت وب سایت
Pingdom Website Speed Test

– Web Page Test
WebPagetest به شما امکان برسی سرعت وب سایت خود از مکان های مختلف در سراسر جهان با استفاده از مرورگر های واقعی و سرعت اتصال مصرف کننده را میدهد.

تست سرعت وب سایت
Web Page Test

– GTmetrix
GTmetrix از PageSpeed و Yslow برای سنجیدن سرعت وب سایت استفاده می کند و یکی از بهترین وب سایت های تست سرعت وب سایت است ، به توسط این سایت می توانید از تمام ایراد هایی که باعث کندی در سایت شما شده است مطلع شوید و آن ها را رفع کنید، عکسهای  بهینه سازی  شده  مربوط  به هرصفحه خود را دانلود کرده و سرعت سایت خود را به درصد با رنگهای سبز ، زرد و قرمز ببنید و نمودار تاریخچه بررسی وب سایت خود را نیز مشاهده کنید.

تست سرعت وب سایت
GTmetrix

آموزش های بیشتر:

آموزش نیم بها کردن ترافیک مصرفی سایت

هاست سی پنل (cPanel) چیست و آموزش ورود به آن

آموزش فعال کردن نمایش خطا در وردپرس با روش wp-config.php

 

    دیدگاه خود را بیان کنید

    ایمیل شما محفوظ خواهد ماند.*