"> رفع خطای HTTP وردپرس | طراحی سایت قزوین

رفع خطای HTTP وردپرس

راه های رفع خطای HTTP وردپرس

در بعضی مواقع ممکن است در حال بارگذاری تصاویر در وبسایت وردپرسی خود با خطای HTTP روبرو شوید. نمایش این خطا میتواند دلایل مختلفی داشته باشد اما باید بگوییم اگر فقط زمانی با این خطا مواجه میشوید ممکن است به علت کمبود منابع سرور باشد بنابراین میتوانید کمی صبر کنید و بارگذاری را مجددا انجام دهید.

اگر به دنبال رفع این خطا باشید , راه حل های زیادی برای آن وجود دارد که در این آموزش ما به 8 مورد از آنها میپردازیم.

 

1. غیرفعال کردن افزونه مربوطه :

اگر پس از نصب افزونه ای با این خطا مواجه شده باشید , در این صورت افزونه باعث این خطا بوده و برای رفع خطا باید افزونه را غیرفعال کنید.

آموزش غیر فعال کردن افزونه در وردپرس

 

2. تغییر فرمت فایل :

در برخی موارد ممکن است به علت png بودن فرمت تصویر آپلودی با این خطا مواجه شوید. در این صورت فرمت تصویر را به jpg تغییر دهید.

 

3. غیرفعالسازی افزونه بهینه سازی تصاویر :

گاهی مشکل ایجاد شده به علت استفاده از افزونه بهینه سازی تصاویر است. به این منظور افزونه بهینه سازی موجود در وردپرس خود را غیرفعال کرده و بارگذاری تصویر موردنظر را دوباره انجام دهید.

 

4. بروزرسانی وردپرس :

میتوان گفت یکی از مهم ترین دلایل روبرو شدن با خطای HTTP قدیمی بودن نسخه وردپرس است. پس درصورتی که از نسخه قدیمی وردپرس استفاده میکنید , آن را بروزرسانی کرده و مجددا بارگذاری تصویر مدنظر را انجام دهید.

آموزش بروز رسانی وردپرس به دو روش دستی و خودکار

 

5. کاهش اندازه تصویر :

گاهی ممکن است عرض باکس شما کمتر از عرض تصویر شما باشد , در این موارد با خطا مواجه خواهید شد که میتوانید با کاهش سایز تصویر موردنظر این خطا را رفع کنید.

 

6. Mod Security :

گاهی ممکن است Mod Security یا فایروال هاستینگ مانع آپلود تصویر شما شده باشد در این صورت جهت رفع خطا میتوانید یکی از 3 کد زیر را در فایل .htaccess وارد کنید.

<IfModule mod_security.c>
SecFilterEngine Off
SecFilterScanPOST Off
</IfModule>

 

# Exclude the file upload and WP CRON scripts from authentication
<FilesMatch “(async-upload\.php|wp-cron\.php|xmlrpc\.php)$”>
Satisfy Any
Order allow,deny
Allow from all
Deny from none
</FilesMatch>

 

 

AddType x-mapp-php5 .php

گاهی ممکن است به دلیل کمبود حافظه PHP با این خطا مواجه شوید. در این حالت میتوانید با وارد کردن کد زیر به فایل wp-config.php حافظه PHP را افزایش دهید.

define(‘WP_MEMORY_LIMIT’, ’64M’)

  • نکته: در صورتی که دستور بالا بی نتیجه ماند به معنای محدود بودن حافظه است که برای این موارد میتوانید با پشتیبان هاست خود این مشکل را مطرح کنید.

 

امیدواریم آموزش رفع خطای PHP وردپرس برای شما مفید بوده باشد.

 

نظر (1)

دیدگاه خود را بیان کنید

ایمیل شما محفوظ خواهد ماند.*